Greek Power
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Greek Power

GP Team - Clan Community


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Το test game με τον Lay...

3 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1Το test game με τον Lay... Empty Το test game με τον Lay... Τρι Οκτ 19, 2010 6:25 am

Niphrentil



Ομάδες:
1./Kassadin (εγώ), Amumu (Lay), Vlad, Shaco και δε θυμάμαι ποιος άλλος
vs
2./Katarina, TF, Nidalee, Shaco, Rammus

To παιχνίδι ξεκίνησε καλά, μας πήρανε First Blood βέβαια αλλά στο bot lane, εγώ και ο Lay κόβαμε φέτες. Φτάσαμε το σκορ 8-2 με τα kills στο bot και κάποια gank στη μέση.

Κάπου εκεί αρχίσαμε να μαλακιζόμαστε (π.χ. να βουτάω στους αντιπάλους, να παίρνω το kill και να πεθαίνω αμέσως μετά) και κάποια στιγμή μας φτάσανε στο σκορ (16-15) Εκεί τα πράγματα ξέφυγαν...

Όποτε πηγαίναμε όλοι μαζί, τρώγαμε 2-3 και οι άλλοι φεύγανε πίσω. Μετά για κάποιο περίεργο λόγο χωριζόμασταν, μας βρίσκανε χώρια και μας κόβανε τον κόλο (Και τις περισσότερες φορές μπορούσα να γλυτώσω). Αλλά κατάφεραν και ανέβηκαν αρκετά στα kills ώστε να ντυθούν καλά. Από το δικό μας team, μόνο εγώ είχα ντυθεί και έπερνα όσα περισσότερα kills και assists μπορούσα αλλά μάταια γτ δε μπορούσα να μαζέψω και να κρατήσω stacks στο Mejai's. Κάπου εκεί έπεσε το πρώτο surrender vote το οποίο έγινε denied 3/2 (Εγώ ήμουν το ένα "No"). Τα items μου εκείνη τη στιγμή ήταν Phil Stone, Scorc Boots, Lich Bane, Abyssal Scept. To dmg που έκοβα πολύ, μόνο η Katarina είχε πάρει Magic Resistance αλλα το Abyssal έκανε τη δουλειά του μια χαρά! Από 5/5/9 ανέβηκα σε 3-4 λεπτά 8/5/13 και μάζευα χρήματα για το πρωτελευταίο item μου, το Zhonya's Ring που θα εκτόξευε το dmg output μου στα ύψη, σε συνδιασμό με το Mejai's που συνέχεια φούσκωνε! Και αφού πήρα το Needlesly Large Rod (+80 Ability Power) και ήθελα ~600 gold για να πάρω το item (1-2 kills και αυτό ήταν), ξεκινάει team fight χωρίς εμένα, σκοτώνονται όλοι οι συμπαίκτες μου, ξεκινάει καινούριο Surrender Vote το οποίο περνάει 4/1 (Εγώ πάλι ψήφισα "No")

Αυτά τα λίγα... Ένα πράγμα που έχω μάθει στα 500+ παιχνίδια που έχω παίξει είναι οτι τίποτα δεν τελειώνει μέχρι να πέσει το Nexus... To κουμπί "Surrender" είναι για noobs που δεν ξέρουν ότι ένα παιχνίδι σε late-game γυρνάει ακόμα και αν χάνεις 40-10 (ναι, έχω γυρίσει τέτοιο game!!!) So, sorry αλλά αν είναι να παίζω με άτομα τα οποία δεν είναι commit στο παιχνίδι και δεν πιστεύουν οτι μπορεί να γυρίσει, δε ρωτάνε και δεν κοιτάνε σε τι κατάσταση βρίσκονται οι συμπαίκτες ώστε να δωθεί μια ευκαιρία στο carry της ομάδας να γυρίσει το παιχνίδι, τότε προτιμώ να παίζω με άτομα που ΞΕΡΩ οτι θα το κάνουν αυτό... Γτ, Lay, ήταν ΠΟΛΥ noob εκ μέρους σου να πατήσεις "yes" στο Surrender... Μα ΠΟΛΥ noob.... Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad

Αποσύρω την αίτησή μου για την clan... Καλά παιχνίδια guys και καλή επιτυχία σε ότι κάνετε!!

2Το test game με τον Lay... Empty Απ: Το test game με τον Lay... Σαβ Οκτ 23, 2010 3:53 am

Demonas

Demonas

μονο και μονο για αυτο που ειπες για το late game εχεις respect απο μενα

3Το test game με τον Lay... Empty Απ: Το test game με τον Lay... Τρι Οκτ 26, 2010 10:15 pm

Lay

Lay
Admin

Κοιτα τσακαλε, εχω γυρισει πολλα games οπως λες και εσυ και επισης εχω νικησει game 3v5.. Ενα θα πω. 1ον, το game το συγκεκριμενο δεν μπορουσαμε να το νικησουμε οτι και να λες,, εδω φαινεται οτι κανεις μεγαλο λαθος και εισαι εγωιστης διοτι ενας feedαρισμενος kassa δεν μπορει να παρει ολο το game μονος του απο τη στιγμη που στα τελευταια 8 team fights μας σκισανε τον κωλο.. Φιλε πρεπει να καταλαβεις οτι το παιχνιδι ειναι ομαδικο και οχι ατομικο.. Αν αλλαξεις γνωμη παντως εμεις εδω ειμαστε Wink

https://greekpowerteam.forumgreek.com

4Το test game με τον Lay... Empty Απ: Το test game με τον Lay... Τρι Οκτ 26, 2010 10:20 pm

Niphrentil



Ένας feedαρισμένος Kassadin πέρνει ένα ωραίο Triple/Quadra/Penta kill και τελειώνει το game εκεί... τώρα πως είναι να είμαι ΕΓΩ ο εγωιστής όταν ημουν ο μόνος που πίστευα οτι το game γυρνούσε (έλεος, ουτε στη βάση δεν είχαν μπει ακόμα!) αυτό είναι άλλο θέμα!!

Υ.Γ. Άλλο το να γυρίσεις ένα χαμένο game και άλλο το να κερδίσεις ένα 3v5... Μη τα μπερδεύεις!

5Το test game με τον Lay... Empty Απ: Το test game με τον Lay... Τρι Οκτ 26, 2010 11:07 pm

Lay

Lay
Admin

Δεν σου κανει εντυπωση που εισαι ο μονος που το πιστευε αυτο? και οτι τα votes ηταν 4/1 ?? το game δεν μπορουσε να γυρισει, ο kassa ειναι πολυ καλος δεν διαφωνω και ειναι πολυ ικανος να παρει ενα multi kill αλλα μην ξεχνας οτι πεφτει σαν πετσετα. Ενα stun taunt snare αν ειχες φαει τελειωσε. Εγω εχω πιστη στο οτι μπορει να γυρισει ενα game , (και το 3v5 το ανεφερα, διοτι παραδειγαμτικα και οχι ουσιαστικα, ειναι το ιδιο), απλα ο μονος λογος που πατησα yes ηταν το οτι στα τελευταια team fights χαναμε διαρκως και οταν χανεις σε πολλα κατα σειρα team fights ειναι σιγουρο πως δεν μπορεις να νικησεις.

https://greekpowerteam.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Παρόμοια θέματα

-

» Πως να μπειτε στο in-game chat

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης